Türkçe
Ana SayfaHakkımızda
Hakkımızda
11 Şubat 2015


BALKANTÜRK Eğitim Vakfı 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanmış ve Vakfın kuruluşuna ilişkin Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün kararı, 26 Temmuz 2014 tarih ve 29072 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.

BALKAN RUMELİ SANAYİCİLERİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ kısa adıyla BALKANTÜRKSİAD  Naci ŞAHİN tarafından 2011 yılında hayata geçirilmiş, 2014 yılında BALKANTÜRKSİAD'ın Kurucu Başkanı Naci ŞAHİN, merkezi Bursa olan BALKANTÜRK Eğitim Vakfı'nı kurmuş ve vakıf Naci ŞAHİN başkanlığında faaliyetlerine başlamıştır. Amacı; “Kuracağı veya kuruluşuna, gelişimine çeşitli suretlerle katılacağı eğitim, öğretim, ruh ve beden sağlığına hizmet eden kurumlarla çocuklarımızın eğitim, öğretim, beden ve ruh sağlığı dünyasına katkıda bulunmak, özellikle yüksek öğretime eğilmek bu suretle kurulmuş ve kurulacak Balkantürk Eğitim ve Öğretim Kurumları’nın sürekliliğine, gelişmesine katkıda bulunmak, mensup ve mezunları arasında sosyal dayanışmaya katılımcı bir dinamizm kazandırmak, Türk toplumunun kültürel, bilimsel ve sosyal gelişmesine hizmet etmek, verimli, etkin ve yüksek düzeyde eğitim hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak, eğitim çerçevesi içinde katılımcı bir sivil toplum hareketi yaratmak” olarak belirlenmiştir.

Amacı sadece eğitim olan BALKANTÜRK Eğitim Vakfı, imkanı olmayan öğrencilerimize ulaşabilmeyi, BALKANTÜRKSİAD üyelerinin işletmelerinde öğrencilere staj imkanı sağlanmayı, hedeflemektedir.

Halen 100 ü aşkın öğrenciye burs imkanı sağlayan BALKANTÜRK Eğitim Vakfı, burs verilen öğrenci sayısını önce 200’e, daha sonra da 500’e çıkarmayı arzu etmektedir...


Tüm Hakları BALKANTÜRK'e aittir © 2015 -2022 Balkantürk Eğitim Vakfı
Design and Code by Plazatur.com
Google Play den İndirin App Store dan edinin