Türkçe
Ana SayfaHaberlerGELECEĞE GÖNÜLLÜYÜZ...
GELECEĞE GÖNÜLLÜYÜZ...
16 Aralık 2019

BURSA-BALKANTÜRK EĞİTİM VAKFI EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ AİLESİ BRUNCH DA BULUŞTU…
 

BEV eğitim alanında gerçekleştirdiği faaliyet zincirine bir halka daha ekledi. 

BALKANTÜRK Eğitim Vakfı,eğitim alanında gerçekleştirdiği  faaliyet zincirinin  en önemli halkalarından olan eğitim gönüllülerinin  bir araya geldiği brunch etkinliğini  Anadolu ET Lokantası’nda gerçekleşti.

Ortak iş birliği prensibiyle etkili ve verimli bir çalışma kapsamında gerçekleştirmeyi hedefledikleri 2020 yılına yönelik planlar, çalışmalar ve yeniliklerin paylaşıldığı brunch etkinliği yoğun katılım ile samimi bir ortamda geçti.

Eğitime gönül vermiş BEV Ailesi’nin buluştuğu organizasyona Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel ÖZER, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Arif KARADEMİR, Bursa Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa EMEK, BEV Mütevelli Heyeti Üyeleri, bursiyer öğrenciler ve çok sayıda eğitim gönüllüsü katıldı...

Gerçekleşen etkinlikte BEV  Başkanı Aytuğ ONUR  bir kez daha eğitimin, özellikle kız çocuklarının eğitilmesine verdiği önemin altını çizerek şöyle konuştu:  Türkiye olarak bilgi toplumu olmak  ve çağdaş uygarlıklar seviyesine yükselmek istiyoruz. Ülkemiz bu hedeflere ancak kız çocuklarımıza gerekli eğitimi vererek ulaşabilir.

PAMUK PRENSESİN UYANMAK İÇİN PRENSE DEĞİL,EĞİTİME VE CESARETLENDİRİLMEYE İHTİYACI VAR..

Sevgili Güler Sabancı'nın çok sevdiğim bir sözü var: "Pamuk Prensesin uyanmak için prense değil, eğitime ve cesaretlendirilmeye ihtiyacı var" diyor. Kız çocuklarımızın eğitimlerine devam etmeleri toplumsal gelişmemizin en önemli adımıdır. Kız öğrencilerimizin hayallerinin peşinden gitmeleri için aileleri, öğretmenleri  ve bizler onları cesaretlendirmeli, önlerindeki  engelleri kaldırmalıyız. 

Biz de BEV olarak onların  önündeki engellerden  en önemlilerinden biri olan yurt probleminin çözümüne  katkıda  bulunmak amacıyla  Bursa'mıza  bir kız öğrenci   yurdu kazandırmayı  planlıyoruz. DEDİ.

Konuşmasına BEV’ in hayata geçirmek için hazırladığı yeni projeler hakkında bilgi vererek devam eden ONUR,  bursiyerlere sunacakları  staj olanaklarından, mentörlük çalışmalarından, üniversite son sınıf öğrencileri  için sunacakları mülakat teknikleri eğitimine kadar hayata geçirilecek tüm faaliyetleri BEV Ailesi  ile paylaştı.

GEÇMİŞİ UNUTURSAK GELECEĞİMİZ PUSLU OLUR…

Başkan ONUR, Bursa sevdalısı olarak bizler  geçmişimize sahip çıkarak ülkemize ve  Bursa’mıza değer katmış ,eğitime topluma katkıları olmuş aramızda olmayan Bursa Sevdalılarını rahmetle anmak ve adları yaşatmak için çeşitli etkinlikler planlıyoruz. Faaliyetlerimizin öncelikle gençlerimize, daha sonra camiamıza örnek olması bizleri ayrıca memnun edecektir. Niyet hayır olursa akıbet hayır olur düsturuyla yola çıktık. Çalışmalarımıza destek veren tüm mütevelli heyeti ve  eğitim gönüllüsü üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

BEV AİLESİ’Nİ GURURLANDIRDI…

Sıcak bir atmosferde geçen brunch da bu yıl burs almaya başlayan öğrencilerde yer aldı. Lisans öğrenimlerinin ilk yılında olan bursiyerler kayıt aşamasından bugüne kadar geçen süreyi anlattı. BEV’ in gençlere yaptığı destek ve katkıların önemini bu kez bursiyerlerin  vurguladığı etkinlikte; gençlerin  başarılarına ortak olmak ,çıktıkları uzun yolda destekçileri olmak BEV Ailesi’ni gururlandırdı. Duygu ve düşüncelerini samimi bir şekilde paylaşan bursiyerler BEV Ailesi’nin içinde olmaktan duyduğu minnet duygularını  dile getirerek ,katkısı ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR…

2020 yılına yönelik  ortak işbirliği çerçevesinde hayata geçirilecek  çalışmalar ve yeniliklerde  BEV Ailesi’nin   en büyük unsurlarından olan eğitim gönüllüleri  belgelerini  Bursa Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel ÖZER, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Arif KARADEMİR, Bursa Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa EMEK ,BEV Kurucu Başkanı Naci ŞAHİN,BEV Başkanı Aytuğ ONUR  ve Başkan Yardımcısı  İlhan USLU’nun elinden aldı.

 Plaket töreni sonunda katılımlarından ve desteklerinden dolayı tüm gönüllülere teşekkür edildi. 15.12.2019

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir
BALKANTÜRK EĞİTİMİN ÖNCÜSÜ …. BALKANTÜRK EĞİTİM VAKFI BÜTÇESİ ONAYLANDI… Bursa-BALKANTÜRK Eğitim Vakfı, 11 Kasım 2016  Cuma günü beşinci olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. BALKANTÜRK Eğitim Vakfı
BALKANTÜRK EĞİTİM VAKFI’NDAN EĞİTİME DESTEK… BURCU GÜNEŞ ÖĞRENCİLER İÇİN SÖYLEDİ… BURSA –BALKANTÜRK Eğitim Vakfı (BEV), Balkan camiasını eğitime destek için düzenlediği gecede bir araya getirdi. Ünlü
EĞİTİME HİZMET EN BÜYÜK GÖREVİMİZ… BALKANTÜRK EĞİTİM VAKFI OKUL YENİLEDİ…   Eğitim alanında verdiği desteklere bir yenisini daha ekleyen BALKANTÜRK Eğitim Vakfı İHSAN DİKMEN 4 İLKOKULU’nu yeniledi. İç ve dış
Tüm Hakları BALKANTÜRK'e aittir © 2015 -2024 Balkantürk Eğitim Vakfı
Design and Code by Plazatur.com
Google Play den İndirin App Store dan edinin