Türkçe
Ana SayfaHaberlerBursa Vakıflar Bölge Müdürü'ne Ziyaret
Bursa Vakıflar Bölge Müdürü'ne Ziyaret
19 Şubat 2020

BEV den Bursa Vakıflar Bölge Müdürü ‘ne Ziyaret…

BALKANTÜRK Eğitim Vakfı(BEV) Başkanı Aytuğ Onur, Başkan Yardımcısı İlhan Uslu ve BEV Saymanı Mümin Pekcan Bursa Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette, toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın kurumsallaşmış hali olan vakıfların geçmişten günümüze uzanan hizmetlerinin önemi vurgulandı.

Onur; Vakıfların özünde bulunan yardımlaşma ve dayanışma duygusu ile BEV Yönetimi olarak vakfımızın faaliyet alanı olan eğitim alanında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni dönemde bizleri heyecanlandıran en büyük projemiz ise hayata geçirmek için hazırlandığımız “kız öğrenci yurdu”… Bursa’mızın ihtiyacı doğrultusunda şehrimizin doğusunda 150-200 kız öğrencimizin barınacağı yurt yapımı için çalışmalarımıza başladık .

BEV YÖNETİMİ OLARAK ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK…

Gayemiz, ailelerinden uzakta eğitim gören kız çocuklarımıza güvenilir, hijyenik , ailelerinin rahatlıkla çocuklarını teslim edeceği   barınma ortamı sağlamak. DEDİ.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Emek, vakıflar; maddi, manevi değerlerimize sahip çıkan, sosyal hayat içerisinde ki standart yaşam dengelerini sağlayan ,sahip olduğumuz kültürümüzü bir sonraki nesillere aktaran, savaşta, barışta hizmet eden geçmişten günümüze gelen önemli kurumlardır.

Bu çerçeve de eğitim vakfı olan BEV i ,kız çocuklarına yönelik gereksinimlerini karşılayacak yurt yapımı için kutlamak isterim. Her çocuğun nitelikli eğitim görmeye hakkı vardır. Bu yolda önlerine çıkan engellerden biri de barınmadır . Kız çocuklarımızın eğitim görmesi yolunda onlara sunulacak her türlü hizmetin destekçisiyiz . DEDİ.

Keyifli geçen ziyaretin sonunda, Başkan Onur ,Bursa Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek’e takdim ettiği “BEV Eğitim Gönüllüsü” belgesi ile BEV Eğitim Gönüllüsü Zinciri’ne bir halka daha ekledi…

 

İlginizi Çekebilir
BEV Başkanımız Naci ŞAHİN,Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mümin PEKCAN,Adnan SÖZERİ,Süleyman İNAN ve Mümin ŞENTÜRK Bursa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik görevine getirilen BEV Kurucu-Mütevelli Heyet Üyemiz,
BURSA’YA DEĞER VEREN MUHACİRLERİMİZİN BAŞARI ÖYKÜLERİ GENÇLERİMİZE KILAVUZ OLACAK… BEV Başkanı İlhan USLU ve Geçmiş Dönem Başkanı Dr. Aytuğ ONUR BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Türkün Holding
Tüm Hakları BALKANTÜRK'e aittir © 2015 -2023 Balkantürk Eğitim Vakfı
Design and Code by Plazatur.com
Google Play den İndirin App Store dan edinin