Türkçe
Ana SayfaHaberlerBALKANTÜRK Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi'yi makamında ziyaret etti...
BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi'yi makamında ziyaret etti...
11 Şubat 2015

        BALKANTÜRK EĞİTİM VAKFI  BAŞKANI NACİ ŞAHİN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, MUDANYA KAYMAKAMI ORHAN ÇİFTÇİ’Yİ ZİYARET ETTİ…

 BURSA – BALKANTÜRK Eğitim Vakfı, Bursa’ya yeni bir vakıf üniversitesi kazandırmak için girişimlerini hızlandırdı. BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şahin ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri, Mudanya’ya bağlı Mürsel Mahallesi’ndeki 65 dönümlük hazine arazisine kurulması planlanan üniversite için Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi ile biraraya geldi. BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şahin, kurulacak üniversite ile Mudanya’nın akademi ve bilim dünyasının yeni gözdesi haline geleceğini kaydetti.

BALKANTÜRK  Eğitim Vakfı tarafından Bursa’ya kazandırılması planlanan 2’nci vakıf üniversitesinin detaylarının konuşulduğu ziyarette, Bursa’nın Mudanya’dan başladığına dikkat çeken Balkantürk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Naci Şahin, Mudanya’nın İstanbul’a yakınlığının önemli bir unsur olarak öne çıktığını, bunun da Mudanya’yı akademi ve bilim dünyasının yeni gözdesi haline getirdiğini belirtti.

 BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’nın Türkiye’deki önemli eğitim vakıflarından biri olduğunu da hatırlatan Şahin, hedeflerinin eğitimin her alanında öğrencilere ulaşmak olduğunu vurguladı.

 Verdikleri eğitim burslarıyla çalışmalarına başladıklarını anlatan Naci Şahin, önümüzdeki dönemlerde çalışmalarının ilk olarak Mudanya’nın Mürsel Mahallesi’nde öğrenci yurdu ve meslek yüksekokulu kurma şeklinde yön bulacağını söyleyerek, bunun için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvuruda bulunduklarını belirtti.

 BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’nın Balkanlar’la Türkiye arasında eğitim köprüsü olma görevini üstlendiğini belirten Şahin, 2014 yılının Aralık ayında Sofya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. George Mihov ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Valeri Mladerov’un ludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek’in yanı sıra BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’nı da ziyaret ettiğini belirtti.

 Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü;

 “Geçtiğimiz yıllarda Bulgaristan’da düzenlediğimiz Ekonomi Zirvesi kapsamında Sofya Üniversitesi’ni ziyaret etmiştik. Kendileriyle öğrenci değişimi, yaz okulu gibi projeler üzerinde konuştuk. 2015’in Şubat ayında BALKANTÜRK Eğitim Vakfı yönetimi olarak, davet üzerine Sofya Teknik Üniversitesi’ne gideceğiz. Eğitim köprüsünü Bulgaristan Sofya Üniversitesi ile inşa etmeye başladık.  Tüm Balkan ülkeleri ile eğitim köprüsü olma yolunda çalışmalarımız devam edecek.”

BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şahin ve Yönetim Kurulu Üyelerine eğitim için gösterdikleri çabalardan dolayı teşekkür eden Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi, ilçeye yönelik üniversite projesini önemsediklerini ifade ederek, her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

 

İlginizi Çekebilir
5 yıldır hız kesmeden devam ettiği başarılı çalışmaları ile dikkat çeken BALKANTÜRK Eğitim Vakfı, 9.Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı Kemal DEMİREL’in divan başkanlığında Prof.Dr.Yüksel ÖZKAN ve Osman GÜLER’in
BALKANTÜRK Eğitim Vakfı (BEV) Başkanı Aytuğ Onur, BKM Ceo’su Kutbettin Bingölbali’yi BKM Özlüce’de ziyaret etti. Sıcak ve samimi bir atmosferde geçen ziyarette Başkan ONUR, hayata geçirmeye hazırlandıkları
BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Ağustos Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı'nı Naci ŞAHİN başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıya BEV Yönetim Kurulu Üyeleri;Mümin Pekcan,Vehbi Varlık,Adnan Sözeri, Öztürk Yazıcı,Süleyman
Tüm Hakları BALKANTÜRK'e aittir © 2015 -2022 Balkantürk Eğitim Vakfı
Design and Code by Plazatur.com
Google Play den İndirin App Store dan edinin