Türkçe
Ana SayfaHaberlerBALKANTÜRK Eğitim Vakfı ile Uludağ Üniversitesi arasında 2017-2018 eğitim-öğretim dönemine ilişkin İşbirliği Protokolü'nü Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf ULCAY ve BEV Başkanı Naci ŞAHİN imzaladı...
BALKANTÜRK Eğitim Vakfı ile Uludağ Üniversitesi arasında 2017-2018 eğitim-öğretim dönemine ilişkin İşbirliği Protokolü'nü Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf ULCAY ve BEV Başkanı Naci ŞAHİN imzaladı...
28 Şubat 2017


BALKANTÜRK Eğitim Vakfından eğitime büyük destek

Uludağ Üniversitesi’nin, eğitim çıtasını yükseltmek amacıyla başlattığı başarılı öğrenciye burs kampanyasına BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’ndan destek….

 BALKANTÜRK Eğitim Vakfı (BEV) Uludağ Üniversitesi ile imzaladığı işbirliği protokolüne ilişkin olarak, Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Bölümü ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’ne kayıt yaptıracak başarılı öğrencilere 500-750 TL arasında burs verecek. Bu burs nedeniyle BALKANTÜRK’ün ismi, ÖSYM tercih kılavuzlarına da basılacak.

Burs Protokolü, Rektörlük Senato Salonu’nda düzenlenen törende Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Naci Şahin, dekanlar ve bölüm başkanları tarafından imzalandı. Törene  ilgili bölümlerin öğretim üyeleriyle BEV yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

ELEKTRİK VE ELEKTRONİK BÖLÜMÜ

BALKANTÜRK Eğitim Vakfı, ÖSYM’nin 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi için yaptığı sınav sonucunda Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümüne  ilk üçte yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilerine 2017/2018 Eğitim-Öğretim yılından başlamak üzere yılda 9 ay ve öğrenim süresi olan 4 yıl boyunca aylık 500 TL. burs verecek. Burslu öğrenci, alttan ders bırakmamak ve dönem not ortalaması 2.5’un altında olmaması durumunda bursu almaya devam edecek.

BEV ayrıca, birinci sınıfı başarı ile bitiren öğrencilerden genel not ortalaması 3,5 ve üzeri olan  öğrencilere ayda 750 TL burs verecek.

İİBF İŞLETME BÖLÜMÜ

BEV’in, ÖSYM’nin 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi için yaptığı sınav sonucunda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü ilk üçte kazanan ve kayıt yaptıran öğrencilerine 2017/2018 Eğitim-Öğretim yılından başlamak üzere yılda 9 ay ve öğrenim süresi olan 4 yıl boyunca aylık 500 TL. burs verecek. Burslu öğrenci alttan ders bırakmamak ve dönem not ortalamasını 2.5’un altında getirmemek şartıyla bursunu almaya devam edecek. Vakıf ayrıca, birinci sınıfı başarı ile bitiren öğrencilerden genel not ortalaması 3,5 ve üzeri olan  öğrencilere ayda 750 TL burs verecek.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay  bir yandan master ve doktora yapan öğrenci sayısını artırarak bir yandan başarılı öğrenciyi çekmeye çalışarak eğitim kalitesini yükseltmeye, öte yandan da daha çok yabancı öğrenciyle dünya eğitim pazarından pay almaya çalıştıklarını söyledi. Uludağ Üniversitesi’nin hedeflerine ulaşmasında Bursalı kuruluşların desteğini çok önemsediklerini belirten Ulcay, BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’na da bu katkılarından dolayı teşekkür etti.

BEV Yönetim Kurulu Başkanı Naci Şahin de, Uludağ Üniversitesi’nin eğitim konusunda Bursa’nın bayrağını yükselten bir kurum olduğuna işaret ederek, “Türk toplumunun kültürel, bilimsel ve sosyal gelişmesine hizmet etmek, verimli, etkin ve yüksek düzeyde eğitim hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak amacıyla faaliyet gösteriyoruz ve Uludağ Üniversitesi’ne de bu konuda nasıl katkıda bulunabileceğimizi düşündük. Biz BEV olarak zaten 200 ü aşan üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Ama Uludağ Üniversitesi’nin başarılı öğrenciye teşvik kampanyasına da destek vermeyi uygun gördük” dedi.

 

 


İlginizi Çekebilir
5 yıldır hız kesmeden devam ettiği başarılı çalışmaları ile dikkat çeken BALKANTÜRK Eğitim Vakfı 10.Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı geçmiş dönem milletvekili Kemal DEMİREL’in divan başkanlığında Selim AYKIRCA
BEV Yönetim Kurulu ‘nun mütevelli heyeti üyelerine gerçekleştirdiği  ziyaretlerin  ikinci adresi  BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi , Elektroteks Firma Sahibi Osman GÜLER oldu. Elektroteks  de
Tüm Hakları BALKANTÜRK'e aittir © 2015 -2023 Balkantürk Eğitim Vakfı
Design and Code by Plazatur.com
Google Play den İndirin App Store dan edinin