Türkçe
Ana SayfaHaberlerBEV Eğitimde Fırsat Eşitliği için Köy Okuluna Destek Yarına UMUT Oldu…
BEV Eğitimde Fırsat Eşitliği için Köy Okuluna Destek Yarına UMUT Oldu…
02 Eylül 2021

BALKANTÜRK Eğitim Vakfı “Eğitimde Fırsat Eşitliği Projesi”  kapsamında kırsalda yaşayan çocuklarımızın başarılarına katkı sağlamak amacı ile 8.sınıf öğrencilerine yönelik LGS’ ye hazırlayıcı nitelikte soru bankası, konu anlatımlı test kitaplarını Bursa Orhaneli Erenler Ortaokullu’na  ulaştırdı.

Eğitim, kültür-sanat gibi birçok alanda önemli ve uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerine imza atan BALKANTÜRK Eğitim Vakfı, son olarak Türkiye'nin geleceği çocuklara eğitimde fırsat eşitliği yaratmaya katkı sağlayacak bir  projeye imza attı. 

Proje kapsamında sınava hazırlanacak 8. sınıf öğrencilerinin  test kitabı gereksinimlerini karşılayabilmek için bağışlanan  kitaplar yeni sahiplerine ulaştırılmak üzere Bursa Orhaneli Erenler Ortaokulu’na  teslim edildi. BEV Başkanı Dr.Aytuğ ONUR ve BEV Başkan Yardımcısı İlhan USLU’nun katıldığı  ziyarette hazırlık kitaplarının yanı sıra okula fotokopi makinası da hediye edildi.

BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı(BEV) Dr.Aytuğ ONUR test kitaplarının teslimi için Erenler Ortaokulu Müdürü Özkan SEVİMLİ ‘yi makamında  ziyaret etti. Vakfın eğitim çalışmaları hakkında bilgi veren Dr.Aytuğ ONUR, hedeflerinin tüm çocukların eğitimde eşit olanaklara sahip olması yolunda çıtayı daima yükseklere çıkartmak olduğunu belirtti.

FIRSATLAR UMUDA, UMUTLAR BAŞARIYA DÖNÜŞMELİ

Başkan Dr.Aytuğ ONUR ; Geleceğimizin mimarı  çocuklarımızın tam donanımlı bireyler olarak yetişebilmesi, dar gelirli ailelerin çocuklarının eğitimden geri kalmaması için onlardan kaynaklanmayan tüm eşitsizlikleri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Öğrenci başarısını etkileyen en önemli faktörlerden birinin ailelerin ekonomik, sosyal ve kültürel düzeyleri olduğunu biliyoruz. Nitelikli eğitime erişim herkesin hakkıdır. Gelir dağılımındaki eşitsizlikten kaynaklanan eğitimde adalet sorunu ülkemiz açısından ciddi boyutlardadır. Sivil toplum kuruluşlarının bu noktada yapacağı çalışmaların büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Ortaöğretimdeki öğrencilerin akademik başarı seviyelerini artırmayı ve okullar arasındaki performans farklılıklarını gidermeyi amaçlayan eğitimde fırsat eşitliği projesi bu noktada büyük önem taşıyor. Amacımız fırsatların umuda, umutların başarıya dönüştüğünü görebilmektir. Destek veren vakıf üyelerine bir kez daha teşekkür ediyor ve her geçen yıl daha fazla çocuğumuza umut olmayı diliyoruz.” Şeklinde konuştu.

Bursa Orhaneli Erenler Ortaokul  Müdürü Özkan SEVİMLİ;ihtiyaç sahibi öğrencilere yapılan bu yardımlar  büyük önem taşıyor. Ben hem yardım alan öğrencilerimiz hem de eğitim camiası  adına destekleri nedeniyle size  ve vakıf üyelerine  teşekkür ediyorum” dedi.

 

İlginizi Çekebilir
BALKANTÜRK Eğitim Vakfı 12. Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nı BALKANTÜRK Evi BEV Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi.  BALKANTÜRK Eğitim Vakfı(BEV) 12. Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nı 22 Şubat 2020
BALKANTÜRK EĞİTİM VAKFI ÜNİVERSİTE ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI…   –BALKANTÜRK Eğitim Vakfı, Bursa’ya yeni bir vakıf üniversitesi kazandırmak için girişimlerini hızlandırdı. BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı Naci
BALKANTÜRK Eğitim Vakfı 8.Olağan Mütevelli Heyet Toplantısı'nı BALKANTÜRK Evi'nde gerçekleştirdi.Kemal Cüneyt ERDEM'in divan başkanlığını yaptığı toplantıda Mümin ŞENTÜRK ve İlhan USLU divan heyetini oluşturdu.
Tüm Hakları BALKANTÜRK'e aittir © 2015 -2024 Balkantürk Eğitim Vakfı
Design and Code by Plazatur.com
Google Play den İndirin App Store dan edinin