Türkçe
Ana SayfaHaberlerBEV FİLİBE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ZİYARET ETTİ...
BEV FİLİBE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ZİYARET ETTİ...
13 Ekim 2015

BALKANLARLA EĞİTİM KÖPRÜSÜNÜ GÜÇLENDİRİYORUZ…

-BURSA, BALKANTÜRK Eğitim Vakfı çalışmalarına son hız devam ediyor.

-2015 yılının Şubat ayında Sofya Teknik Üniversitesi’ne yaptığı ziyaretle Balkanlar da eğitim köprüsü olma yolunda ilk adımı atan BEV 2. ziyaretini 7-10 Ekim 2015 tarihleri arasında Filibe Teknik Üniversitesine gerçekleştirdi.

-Uludağ Üniversitesi işbirliği ile gerçekleşen ziyarette, Erasmus (öğrenci değişimi),yaz okulu projeleri kapsamında önemli gelişmelere imza atıldı.

-Filibe Teknik Üniversitesi Dekanı Prof. Michail Petrov ziyaretinde söz alan BEV Başkanı Naci Şahin bu yıl Filibe ve civarından gelen öğrencilerimizin de içinde olduğu yaz okulu projemiz ile birlikte bizim onları, onların da bizi tanıma imkanı yakaladık.

Aileleri ile tanışma fırsatı bulduk. Elde ettiğimiz izlenimler doğrultusunda yaz okulu öğrencilerimizin büyük bir çoğunluğunun  Uludağ Üniversitesi hakkındaki olumlu düşünceleri güçlenmiş ve tercih nedeni olmuştur. Bu yıl misafir ettiğimiz 63 yaz okulu öğrencimizi  gelecek yaz 100 e tamamlamak hedefindeyiz. Dedi.

-Filibe Teknik Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi işbirliği ile imzalanan Erasmus (öğrenci değişimi) ile Balkanlarla güçlü bağlar kurduğumuzu dile getiren Uludağ Üniversitesi temsilcisi Prof. Dr. Cumhur Aydınalp bu kapsamda BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’na verdiği destekler için teşekkür ederiz . Dedi.

-Filibe Üniversitesi Dekanı Prof.  Michail Petrov ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, yaz okulu öğrenci sayısındaki artış bizleri memnun etti, hedefimiz hep birlikte bu sayıyı daha da yukarılara taşımaktır. Bu yolda gösterdikleri çaba için BALKANTÜRK Eğitim Vakfı ve Uludağ Üniversitesi’ne sonsuz teşekkür ederiz. Dedi.

-Ziyaretin ikinci durağında Filibe Başkonsolosu Alper Aktaş’ı makamında ziyaret eden BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri BEV’ in kuruluş amacı ve projelerinden bahsetti.

-200 e yakın öğrenciye burs desteği sağladıklarını dile getiren Şahin, amacımız bunu daha da yukarılara taşımaktır. Dedi. Tek amaçlarının eğitim olduğunu ve bu yönde yapılan her türlü projenin içerisinde yer almaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

-Kuruluşunun ardından kısa bir zaman geçmesine rağmen güzel işler başaran BALKANTÜRK Eğitim Vakfı ‘nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Aktaş, ziyaret sonrası BEV Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerini tebrik etti.

-Ayrıca Filibe Eski Valisi, Yeni Dönem Milletvekili Vencıslav Kaymakanov ile Hak ve Özgürlükler Partisi Başkan Yardımcısı Milletvekili Ruşen Riza’nın BALKANTÜRK Eğitim Vakfı için verdikleri akşam yemeğinde bir araya gelerek Filibe ve Bursa arasındaki ekonomik durum ve iş adamları arasındaki ilişkiler değerlendirildi.

-Yapılan ziyaretten son derece memnun kaldıklarını dile getiren milletvekilleri, Balkanlarla eğitim köprüsü olma yolundaki tüm çalışmaları için BEV i tebrik etti…

 

İlginizi Çekebilir
AYTUĞ ONUR BAŞKANLIĞINDA HIZ KESMEDEN YENİ PROJELERE DEVAM... 5 yıldır hız kesmeden devam ettiği başarılı çalışmaları ile dikkat çeken BALKANTÜRK Eğitim Vakfı 11.Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı Kemal
BEV'den TÜGİAD'a Hayırlı Olsun Ziyareti… BALKANTÜRK Eğitim Vakfı; BEV Mütevelli Heyeti Üyemiz, TÜGİAD Genel Başkanı Anıl Şohoğlu’nu  ziyaret etti. BALKANTÜRK Eğitim Vakfı (BEV) Başkanımız Naci Şahin, Başkan
BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı Naci ŞAHİN BALKANTÜRK Evi'nde mütevelli heyet üyelerini ağırladı...
Tüm Hakları BALKANTÜRK'e aittir © 2015 -2022 Balkantürk Eğitim Vakfı
Design and Code by Plazatur.com
Google Play den İndirin App Store dan edinin